Mjalti natyral me i mire se antibiotiket

Nga stomaku I bleteve nje miks prej 13 bakteresh laktike jane efektive kunder baktereve te demshme.

Kerkuesit suedes te universitetit te Lund kane identifikuar ne mjaltin e fresket nje kampion prej 13 bakteresh laktike(LAB) qe vijne nga stomaku I beteve dhe qe kane treguar qe jane mjaft efektive ne neutralizimin e baktereve te demshme ne organizmin human.

Studimi i publikuar ne ‘International Wound Journal demostron edhe nje here fuqine sheruse te mjaltit. Edhe ne kete kerkim eshte mare mjalte I fresket, I pa pasterizuar, I mare direct nga kosheret e bleteve.

Mjalti I konservuar qe gjejme neper supermarket humb shume nga keto karakteristika”- shpjegojne kerkusit.

Mburoje kunder armiqve ne koshere Mjalti magazinohet nga bletet ne nje nga dy stomaket qe disponojne. Detyra e bleteve puntore eshte pikerisht ajo e thithjes se ketij nektari dhe ruajtjes te tij ne koshere. Ne kete process konservohen nje sere komponentesh aktiv anitmikrobik te tille si peroksidi I hidrogjenit, acide yndyrore dhe nje sere komponimesh te tjera antisptike efektive kunder baktereve te demshme. Behet fjale per nje lloj “apjeje, mjekimi” mbrojtese te kosheres kunder sulmeve te jashtme.

Shkencetaret suedeze kane testuar ne laborator nje miks bakteresh te dobishme kunder njerit prej patogjeneve me te rezikshem per njerzit, MRSA, Staphylococcus aureus, rezistent ndaj meticilicines, nje bakter qe nuk i pergjigjet trajtimeve normale me antibiotike dhe eshte vecanerisht pergjegjes per infektimin e mbi 100 mije personave ne vit ( vecanerisht ne spitale) e rreth 18 mij te vdekur ne Shtetet e Bashkuara.

Kolteli i baktereve positive ( te mira per organizmin) te nxjera nga mjalti natyral ishte nje neuralizues i madh per bakteret e demshme.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *